Kategorie WAN směrovačů se vyznačuje HW architekturou, vyšším výkonem a škálovatelností. Slouží například pro připojení do Internetu, jako PE zařízení pro ukončování služeb, či jako výkoné CPE.

Tato kategorie směrovačů představuje modulární architekturu, s podporou redundantních zdrojů i supervizorů, možností softwarové redundance (u některých modelů), možností upgradu operačního systému za běhu (In-Service Software Upgrade - ISSU). Podle typu instalovaného engine lze dosahovat propustnosti od 2,5 Gbit/s až po 1Tbit/s. Výhodou těchto zařízení je oddělení řídící a datové roviny, ochrana CPU pomocí CoPP (Control Plane Policing). Mezi důležité vlastnosti patří podpora MPLS, L2 i L3 VPN, široká podpora IPv6 vlastností (včetně podpory NAT translací u některých modelů), samozřejmostí je podpora Flexibilního Netflow pro monitoring provozu a ochranu proti DoS útokům. Některé modely WAN směrovačů podporují vlastnosti určené pro Poskytovatele služeb, jako například BRAS či BNG (Broadband Network Gateway), sloužící pro ukončování většího počtu rezidentních zákazníků.

Více informací lze nalézt na následujících odkazech:

Platforma ASR1000 - viz www.cisco.com/go/asr1000

Platforma Catalyst 6500 - viz www.cisco.com/go/6500

Application Visibility and Control - viz www.cisco.com/go/avc

Cisco IOS Flexible Packet Matching - viz www.cisco.com/go/fpm

Data Center Interconnect - viz www.cisco.com/go/dci

In-Service Software Upgrade - viz www.cisco.com/go/issu

Cisco Optimized Edge Routing - viz www.cisco.com/go/oer

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"