Jedná se o směrovače určené především do sítě poskytovatelů služeb. Představují nejvýkonější zařízení s hardwarovou podporou, některá určená výhradně jako páteřní zařízení, jiná jako agregační či PE směrovače. Tato skupina využívá u některých modelů modulární operační systém IOS-XR, který se vyznačuje např. možností restartování procesů, aktualizací operačního systému za běhu zařízení atd. Poskytuje tak vyšší dostupnost a odolnost zařízení. Tato zařízení podporují řadu standardních SP vlastností, jako MPLS (včetně podpory protokolu IPv6, jako např. 6PE/6VPE - viz obrázek níže), VPLS, EoMPLS (tj. terminaci L2 i L3 služeb), flexibilní práci s Ethernet VLAN tagy, podpora Control Plane Policingu (nebo tzv. Local Packet Transport Service - LPTS), Flexible Netflow, Carrier Grade NAT a další. Některé modely umožňují virtualizaci směrovače (pomocí tzv. Secure Domain Routeru - SDR), takže jedno zařízení lze využít jako dva směrovače (např. P a PE). Zajímavou vlastností je tzv. IP over DWDM s využitím FEC a EFEC a tzv. Cisco Network Virtualization.

Detailnější informace či vlastnosti jsou uvedeny níže:

Platforma Cisco CRS - viz www.cisco.com/go/crs

Platforma Cisco ASR9000 - viz www.cisco.com/go/asr9000

Operační systém IOS-XR - viz www.cisco.com/go/iosxr

Cisco Carrier-grade Services Engine - viz Configuration Guides na  www.cisco.com/go/iosxr

100GE linecards - viz Data Sheets na www.cisco.com/go/asr9000 nebo www.cisco.com/go/crs

Local Packet Transport Service - viz Configuration Guides na  www.cisco.com/go/iosxr

Multicast Label Distribution Protocol - viz www.cisco.com/go/mldp

Service Provider - Cisco Systems - viz www.cisco.com/go/sp

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"