Přepínače určené do metropolitních sítí (převážně sítí poskytovatelů služeb) se vyznačují flexibilitou z pohledu manipulace s VLAN tagy přicházejících Ethernet rámců, velmi dobrou schopností pracovat s QoS parametry provozu, ale i zvýšenou odolností (vyšší provozní teplota apod.). Obvykle obsahují dva zdroje, většina modelů podporuje MPLS případně VPLS, a jsou tedy vhodná pro vytváření L2 i L3 služeb. Přístupové přepínače této řady se vyznačují podporou OAM (Ethernet nebo MPLS), podporou protokolu REP a umožňují u některých modelů hierarchický shaping. Bezpečnostní vlastnosti jsou důležité především u přístupových prvků. Podpora Dynamic ARP Inspection, DHCP Snooping a IP Source Guard je samozřejmostí.

Podrobnější informace lze získat na následujících odkazech:

Multiprotocol Label Switching - viz www.cisco.com/go/mpls

Virtual Privat LAN Service - viz Layer 2 VPNs na www.cisco.com/go/mpls

Ethernet over MPLS - viz Layer 2 VPNs na www.cisco.com/go/mpls

Carrier Ethernet - viz www.cisco.com/go/carrierethernet

Flexible Netflow - viz www.cisco.com/go/netflow

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"