Optické přenosové sítě (OTN - Optical Transport Network) tvoří páteř pro datové a telekomunikační sítě. Stále více jsou používány i v přístupových částech sítě. Důraz je kladen zejména na spolehlivost, rychlost a rozšiřitelnost.

Společnost Networksys a.s. má v této oblasti bohaté zkušenosti s technologiemi společnosti Cisco Systems, konkrétně se zařízením řady Cisco ONS 15454 a ONS 15300. Oblasti optických sítí se věnuje od roku 2003. Za tu dobu jsme posbírali mnoho zkušeností s návrhem, instalací a správou optických metropolitních sítí a velkých národních optických sítí.

Optické přenosové systémy na platformě Cisco ONS15454 byly představeny v roce 1999. Od té doby prošli značným vývojem s cílem poskytnout v páteřních sítích vyšší hustotu datových přenosů a vyšší inteligenci z pohledu správy a konfigurace. Nejdůležitější je postupný přesun od tradičních přenosových systémů založených na časovém multiplexu (time-division multiplexing - TDM) SDH a SONET k inteligentním DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) systémům s ROADM (reconfigurable optical add-drop multiplexer) a službami vyšších vrstev OSI modelu, s podporou L2/L3 Ethernetu a MPLS-TP.

Současným trendem je konvergence IP a optického „světa“. Praktickým příkladem jsou IPoDWDM karty do směrovačů s využitím G.709 a podporou FEC/EFEC. Zároveň tím vzniká možnost konfigurace DWDM z příkazové řádky směrovačů. Dalším příkladem jsou paketové optické transportní systémy (POTS). Prvním Cisco POT systémem je CPT (Carrier Packet Transport) systém s podporou MPLS-TP.

Optické přenosové systémy pro přístupové sítě:  ONS15310 a ONS15305

 

Optické přenosové systémy pro páteřní sítě: ONS15454Paketový Optický Transportní Systém:  CPT600/200/50Správa optické sítě: Cisco Prime Optical a Cisco Transport Manager

Výběr informací z newsletterů:

Konference e-infrastruktury CESNET

Konference e-infrastruktury CESNET, proběhne online již od příštího úterý, tedy v termínu 20. - 22. 4. 2021.

Oznámení o ukončení prodeje firewallů Cisco ASA5506, ASA55508 a ASA5516

Oznámení o ukončení prodeje firewallů Cisco ASA5506, ASA55508 a ASA5516

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"