Centrálním prvkem IP telefoních sítí jsou softwarové ústředny. Ty zabezpečují signalizaci při sestavování hovorů, správu a konfiguraci koncových přístrojů, správu číslovacího plánu a poskytují širokou škálu dalších funkcionalit. Naše společnost nabízí softwarové ústředny v několika variantách, dle požadavku na počet uživatelů.

 

Cisco Unified Communications Manager (CUCM)

Je softwarová IP ústřenda společnosti Cisco Systems. Tato aplikace je instalována přímo na dedikovaný server, kterým může být tzv. Cisco Media Convergence Server (MCS) nebo může běžet ve VMware na Cisco UCS serveru nebo na podporované řadě serverů společnosti HP a IBM při splnění Specs-based VMware Support Policy. Slučování serverů do tzv. clusterů přináší nejen vysoký stupeň spolehlivosti a redundance, ale také robustní řešení s počtem až 30 tisíc telefonů na jeden cluster. Jednotlivé clustery lze vzájemně propojovat a mobilita uživatelů je podporována i napříč clustery. Cisco Unified Communications Manager běží na operačním systémem Red Hat Enterprise Linux.

 

Cisco Unified Communications Manager Express (CUCME)

Je efektivním řešením IP telefonie pro malé a střední zákazníky, kdy veškerá funkcionalita je integrována přímo do IOSu Cisco směrovačů, platforem 29xx, 39xx. V závislosti na platformě směrovače je pak možno nasadit až 450 IP telefonů. CCME lze spravovat a konfigurovat z příkazové řádky, ale také z webového rozhraní což činí celý systém uživatelsky přívětivým.

 

Platforma Maximum telefonů
Cisco 881 and 887VA Integrated Services Routers 5
Cisco 1861E Integrated Services Router 15
Cisco 2901 Integrated Services Router 35
Cisco 2911 Integrated Services Router 50
Cisco 2921 Integrated Services Router 100
Cisco 2951 Integrated Services Router 150
Cisco 3925 Integrated Services Router 250
Cisco 3945 Integrated Services Router 350
Cisco 3925E Integrated Services Router 400
Cisco 3945E Integrated Services Router 450

 

Provoz Cisco Unified Communications Manageru v prostředí VMware

Podporované HW platformy serverů pro Cisco Unified Communications Manager (CUCM) na VMwaru jsou servery UCS společnosti Cisco a blade servery společností HP a IBM. Pro provoz CUCM musí server splňovat určitá kritéria, která jsou definová ve „Specs-based VMware Support Policy“ nebo si zákazník musí koupit UCS server, který byl testován pro běh CUCM tzv. „Tested Reference Configurations“.

 

 

UCS C200M2

 

Cisco UCS rackový server

 

 

 

UCS 5100 Series Blade Server Chassis

 

Cisco UCS blade server

 

Další informace o provozování CUCM na VMware naleznete na Cisco DocWiki: http://docwiki.cisco.com/wiki/Specification-Based_Hardware_Support

 

 

 

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"