Pro připojení softwarové IP ústředny „CUCM“ do jednotné telefonní sítě se používají hlasové brány. Hlasové brány umožňují změnu hlasových kodeků, signalizací, propojení VoIP IPv4 sítí s VoIP IPv6 sítěmi, propojení VoIP sítí, které používají neveřejné IP adresy s IP ústřednou operátora, atd. V praxi jsou to obvykle směrovače vybavené příslušnými rozhraními (např. E1, BRI …) a prostředky pro digitální zpracování signálu „Digital signal processor (DSP)“. Nejčastěji jsou pak nasazovány tzv. Integrated Services Routery (ISR) společnosti Cisco Systems platforem 29xx, 39xx a ASR směrovače.

 

 

Cisco 39xx

 

Cisco Unified Border Element (CUBE)

Cisco Unified Border Element (CUBE) je Session Border Controller pro podnikovou IP telefonii, který  odděluje firemní pobočkovou telefonní síť od sítě telefonního operátora. Telefonní operátoři využívají různé technologie a vyladění VoIP trunku není vždy snadné. Proto společnost Cisco pro připojení IP telefonních ústředen používá software „CUBE“, který běží ve IOSu hlasových bran. CUBE umožuje SIP to SIP, H.323 to H.323,  SIP to H.323, H.323 to SIP spojení atd., modifikaci signalizačních zpráv, zvolení správného hlasového kodeku a verzi DTMF dle požadavku telefonního operátora, propojení VoIP IPv4 s VoIP IPv6 sítěmi atd.

 

 

CUBE


Hlasové brány pro připojení analogových telefonů

Pro připojení většího množství analogových telefonů lze vybírat z Cisco hlasových bran řady Cisco VG200. Největší hlasovou branou je Cisco 112-FXS Bundle ke které lze připojit až 112 analogový telefonů nebo faxů. Pokud je potřeba připojit menší množství analogovýh telefonů tak lze použít hlasovou bránu Cisco VG 224, která dokáže připojit až 24 analogových telefonů nebo Cisco VG 204 a Cisco VG 202.

 

 

Cisco 112-FXS Bundle

Cisco 112-FXS Bundle pro připojení 112 analogových telefonů

 

 

VG224

Cisco VG 224 Analog Phone Gateway pro připojení  24 analogových telefonů

 

 

VG204

Cisco VG 204 Analog Phone Gateway pro připojení 4 analogových telefonů

 

 

VG202

Cisco VG 202 Analog Phone Gateway pro připojení  2 analogových telefonů


 

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"