Sjednocená komunikace „Unified Communications“

IP telefonie nahrazuje existující analogové a digitální telefonní systémy sdílenou IP infrastukturou. Provozováním jediné infrastuktury pro data i pro přenos hlasu optimalizuje náklady na správu komunikační infrastuktury a umožňuje snadné nasazení nových služeb. Stále častěji se však setkáváme s pojmem sjednocená komunikace „Unified Communications“.  Sjednocená komunikace umožňuje zajistit efektivitu obchodních procesů, protože zkrátí čas strávený plněním úkolů souvisejících s komunikací. Unified Communications nabízí celou řadu způsobů, jak může zaměstnanec komunikovat se svými kolegy, dodavateli nebo zákazníky. Pro komunikaci může uživatel zvolit způsob komunikace, který mu nejvíce vyhovuje a je v dané situaci nejvhodnější - např. telefonní hovor, video hovor, IM, video konference, WebEx. Pomocí Unified Communications může uživatel sdělovat svým kolegům také svůj stav, tzv. presence služby (available, busy, on a call, atd.). Pokud osoba se kterou chceme komunikovat není dostupná, tak ji můžeme v případě hlasového nebo video hovoru zanechat vzkaz ve hlasové schránce, který pak může být doručen i pomocí e-mailu ve formě nahrávky.

Společnost Networksys a.s. v této oblasti nabízí celou řadu komplexních řešení, produktů a služeb, zahrnujících konzultační činnost, implementaci řešení i následnou servisní podporu. Stejně jako v ostatních segmentech trhu, je i zde klíčové partnerství se společností Cisco Systems, Inc., jejíž široké portfolio produktů umožňuje realizaci i těch nejnáročnějších projektů.

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"