Moderní datová centra kombinují výhody Ethernetu a technologií Fiber Channel resp. Fibre Channel over Ethernet (FCoE) v jednu konvergovanou infrastrukturu - Unified Fabric. Významně se tak redukuje počet všech rozhraní I/O adapterů, kabeláže a použitých aktivních DC prvků.

Produkty řady Cisco Nexus přináší nové možnosti síťového datacentrového designu např. implementací technologie FabricPath (do budoucna TRILL), spočívající ve vytvoření aktivních redundantních cest bez nutnosti použití Spanning Tree Protokolu.

Pro L2 propojení vzdálených data center můžeme využít technologii Cisco OTV (Overlay Transport Virtualization) event. VXLAN přes L3 transportní síť, která podporuje IP (MPLS, IP, SONET atd.), což ve výsledku umožní, že se geograficky rozprostřená centra jeví jako jedno velké datové centrum na jednom Layer 2 Ethernet segmentu.

Nedílnou součástí datového centra je i správa celé konvergované infrastruktury, v této oblasti lze využít produkt Cisco Data Center Network Manager

 

V oblasti tradičních SAN sítí nabízí společnost Cisco plaformu MDS s operačním systémem NX-OS (dříve SAN-OS). Tato platforma podporuje jak tradiční protokoly (1/2/4/8G FC, FICON, iSCSI), tak i nové protokoly např. multihop FCoE and 10-Gbps Fibre Channel.

 

V oblasti SAN je kladen důraz na pokročilé funkce - virtualizace SAN zařízení (SDV), bezpečnou separaci SAN fabrik pomocí VSAN (obdoba VLAN), směrování mezi nimi (inter-VSAN routing), N_Port ID virtualizace, pokročilý load balancing, stejně tak jako ostatní vlastnosti, na které jsme zvyklí z tradičních LAN sítí – QoS, CoPP, ACL, IPv6 apod. Z aplikační oblasti jsou dostupné např. řešení pro migraci dat mezi diskovými poli, enkrypci a I/O akceleraci diskových i páskových zařízení.

Více informací o Unified Fabric, řešeních a výhodách infrastruktury Cisco v datových centrech naleznete na http://www.cisco.com/go/datacenter

Výběr informací z newsletterů:

Cisco Smart Portal

Se zavedením servisního modelu Partner Support Service rozšiřuje společnost Cisco své služby a přináší pro své zákazníky chytré nástroje pro správu, analýzu a rozvoj sítí - tzv. Smart Services.

Představení přepínače řady Nexus 6000

Přepínač řady Nexus 6000 je nová fixní platforma nabízející vysokou hustotu L2 či L3 40G interface s podporou Ethernetu a FCoE (Fiber Channel over Ethernet).

Směrovač Cisco ASR 9001 již lze objednat

Dlouho očekávaný agregační směrovač ASR 9001 je možné objednat. Nabízí propustnost 120 Gbit/s full-duplex ve 2RU chassis.

Cisco Unified Access

Společnost Cisco představila svoji vizi konvergované sítě s cílem sjednotit drátovou, bezdrátovou a VPN komunikaci do jednotné platformy.

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"