Cloud4Com Virtuální privátní datové centrum (vPDC)

 

vPDC

 

vPDC je tzv. „IaaS“ (Infrastructure as a Service) služba, kde odpadá nutnost vlastnit potřebný HW pro Compute, Storage a Infrastrukturu LAN/SAN datového centra (DC). Jedná se o výhodnou službu, kdy si zákazník pouze pronajme aktuálně nutnou infrastrukturu DC a platí za její skutečné využití. V případě potřeby navýšení požadavků lze flexibilně vPDC rozšířit/změnit. Vše s ohledem na optimalizaci TCO.

 

 

Společnost Cloud4com, a.s., provozuje podnikovou IT infrastrukturu v profesionálním DC a za využití nejmodernějších virtualizačních technologií je schopna tuto infrastrukturu rozdělit, zabezpečit, spravovat a pronajímat jednotlivým zákazníkům. Tito zákazníci tak v rámci této infrastruktury bezpečně provozují vlastní operační systémy s konkrétními obchodními aplikacemi.

 

vPDC poskytované jako služba, má přesně dané výkonnostní parametry a SLA (Service Level Agreement), popisující garantovanou dostupnost služby až 99,999%, tj. maximální doba výpadku služby v průběhu roku může dosáhnout 5,2 minut.

 

Hlavní stavební kameny vPDC

 

vServer

Virtuální server provozovaný na virtualizační vrstvě VMware Hypervisor ESXi, která umožňující abstrakci, flexibilitu a partitioning serverového výkonu.

pServer

Fyzický server provozovaný na enterprise blade serverech CISCO UCS, které poskytují přesně dané výkonnostní parametry korespondující s pronajatým fyzickým serverem.

vStorage

Virtuální uložiště provozované nad úložnými systémy HDS (Hitachi Data Systems). Jedná se o třídy enterprise a midrange s ochracnou dat pomocí technologie RAID 5/10.

 

vNAS

Virtuální síťový disk provozovaný nad storage systémy NetApp. Data jsou chráněna pomocí technologie RAID 6 + hotspare a jsou síťově (TCP/IP – CIFS nebo NFS) připojitelná v rámci sítě zákazníka.

 

 

vNetwork

Síťové služby vPDC jako vNetwork::vLAN, který definuje virtuání lokální síť (802.1q) definovanou na fyzickém switchi typu CISCO Nexus nebo Catalyst nebo virtuální směrovači (CISCO/Vyatta) a propagovanou do virtuální infrastruktury pomocí VMware vNetwork Distributed Switche. Dále také vNetwork::vRouter, který je realizován na směrovači. V neposlední řadě prvek vNetwork::vFirewall zajišťující požadovanou filtraci každého vPDC od externího prostředí, přípojný bod pro VPN a funkci DMZ.

 

vSoftware

Pronajímané softwarové produkty pro fyzické i virtuální servery jako “vMicrosoft Windows Server OS”, který je možné provozovat ve virtuálních serverech vPDC.

 

 

vBackup

Zálohování virtuálních serverů pomocí zálohovacího softwaru Veeam, který umožňuje velmi rychlé diskové zálohy a obnovu celých virtuálních serverů, případně požadovaných dat.

 

 

Zdroje

Další informace o vPDC naleznete zde:

http://www.cloud4com.cz/virtualni-privatni-datova-centra/.

Výběr informací z newsletterů:

Konference e-infrastruktury CESNET

Konference e-infrastruktury CESNET, proběhne online již od příštího úterý, tedy v termínu 20. - 22. 4. 2021.

Oznámení o ukončení prodeje firewallů Cisco ASA5506, ASA55508 a ASA5516

Oznámení o ukončení prodeje firewallů Cisco ASA5506, ASA55508 a ASA5516

Přihlašte se
k odběru newsletterů:

zde prosím vyplňte kolonky

Kontrolní otázka:
zadejte prosím slovy, kolik je
pět plus pět

Partnerství a certifikace:

Cisco VMware Veeam Flowmon Dell NetApp

"NAŠE ŘEŠENÍ PRO VAŠI KOMUNIKACI"